Organizacja pracy świetlicy

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 5 w Tomaszowie Mazowieckim
informuje, że od dnia 14.09 - 21.09.2020 roku
świetlica szkolna będzie pracowała w godzinach 7.00 - 13.00.
Wydawanie obiadów odbywać się będzie według wcześniejszego harmonogramu.

W roku szkolnym 2020/2021 nad uczniami zgłoszonymi do świetlicy szkolnej opiekę sprawują nauczyciele:
Anna Florczyk
Anna Knap - Gronostaj
Justyna Kubiak
Anna Odrowska
Renata Rej - Rudzińska
Anna Staniszewska - Smolec
Bogusława Stochmiałek
Beata Śliwińska
Bożena Wasilewska

Godziny pracy świetlicy szkolnej

Poniedziałek 7.00 – 16.00
Wtorek 7.00 – 16.00
Środa 7.00 – 16.00
Czwartek 7.00 – 16.00
Piątek 7.00 – 16.00

Regulamin świetlicy w Szkole Podstawowej nr 8 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 5 w Tomaszowie Mazowieckim

Karta zgłoszenia do świetlicy

Organizacja pracy świetlicy
1. Świetlica szkolna jest czynna w godzinach 7.00 – 16.00.
2. Nie podlega opiece nauczycieli świetlicy dziecko przebywające w szkole przed godz. 7.00, a także dziecko, które nie dotrze do świetlicy. Obowiązkiem dziecka jest zgłosić swoje przyjście.
3. Świetlica organizuje zajęcia w grupach wychowawczych.
4. Jednostka zajęć w grupie wychowawczej jest dostosowana do możliwości psychofizycznych uczniów.
5. Świetlica jest czynna w dni, w których odbywają się zajęcia dydaktyczno – wychowawcze.
6. Świetlica realizuje swoje zadania wg rocznego planu pracy wychowawczo – dydaktycznej opracowanego dla każdej grupy.
7. Kwalifikacje i przyjmowanie uczniów do świetlicy oraz postępowanie w sytuacjach, które mogą mieć miejsce podczas pobytu dziecka w świetlicy regulują odrębne przepisy zawarte w dokumencie Procedury obowiązujące w świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim.
8. Zachowanie ucznia w świetlicy ma wpływ na jego semestralną i końcoworoczną ocenę z zachowania.
9. Wszelkie sprawy związane z funkcjonowaniem świetlicy rodzice mogą zgłaszać do wychowawców świetlicy lub dyrektora szkoły.

RAMOWY ROZKŁAD DNIA W ŚWIETLICY

W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Czas trwania zajęć

Formy zajęć

7.00 – 8.00

Zbiórka dzieci.

Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań. Indywidualne przygotowanie się dzieci do lekcji.

8.00 – 9.00

Zajęcia wynikające z planu pracy-                                           pogadanki, rozmowy.

9.00-10.00

Zajęcia czytelnicze i multimedialne.

10.00-11.30

Zajęcia plastyczno – techniczne, robótki ręczne.

11.30-12.30

Obiad I zmiana

Zajęcia relaksacyjne, zabawy tematyczne, gry planszowe.

12.30 – 14.00

Obiad II zmiana

Zajęcia wynikające z planu pracy -rozwijanie mowy, myślenia, techniki czytania, prace plastyczno -techniczne, gry i zabawy dydaktyczne.

Spacery, zabawy sportowe na świeżym powietrzu lub ćwiczenia ogólnorozwojowe

z wykorzystaniem sprzętu sportowego w sali gimnastycznej.

14.00 – 15. 00

Odrabianie prac domowych.

Doskonalenie umiejętności humanistycznych

i matematyczno-przyrodniczych.

Zabawy kreatywne i edukacyjne

z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i

"Magicznego dywanu”.

15.00 – 16.00

Zabawy dowolne inspirowane pomysłowością dzieci. Gry stolikowe. Rozmowy swobodne z dziećmi na różne tematy.