Wyżywienie

Szanowni Rodzice!
Od dnia 1 września 2022 r. zmianie ulega wysokość opłat za posiłki w szkole i przedszkolu.
Szkoła Podstawowa: obiad - 5,50zł
Oddział przedszkolny- śniadanie- 3,00zł
                                  - obiad - 5,50zł
                                  - podwieczorek - 2,50zł
Zgodnie z obowiązującymi przepisami pobyt dziecka do lat pięciu w przedszkolu publicznym w godzinach od 8.00 do 13.00 jest bezpłatny. Za każdą dodatkową godzinę rodzice muszą od 1 września 2022r. zapłacić 1,14zł.

Oddział przedszkolny i klasa "0"

w miesiącu kwiecień 2024wynosi:

Oddział Przedszkolny

21  śniadań x 3,00 = 63,00 zł

21  obiadów x 5,50 = 115,50 zł

21  podwieczorków x 2,50 = 52,50 zł
Razem:231,00 zł

Od lutego każde dziecko z OP i ,,0“ otrzyma przypisany do niego indywidualny numer konta, na które należy dokonywać wpłat za wyżywienie i pobyt

Informacja - Oddział Przedszkolny

Proszę o jak najszybsze zgłoszenia dotyczące rezygnacji z posiłków w trakcie dnia, celem ustalenia opłaty za bieżący miesiąc

Godziny posiłków dla dzieci z oddziałów przedszkolnych:

śniadanie - 8.30

obiad - 11.25

podwieczorek - 14.00
Zgodnie z regulaminem stołówki odliczenie kosztów za niewykorzystane posiłki następuje tylko wtedy, jeśli nieobecność dziecka została zgłoszona w sekretariacie lub do intendenta szkoły w pierwszym dniu nieobecności  do godziny 8.15 (osobiście lub telefonicznie 44 724 30 08 lub 790 222 155)

Szkoła Podstawowa

Proszę o zgłaszanie dzieci na obiady u wychowawców klas lub bezpośrednio u intendenta, poprzez wypełnienie pisemnej deklaracji. Godziny obiadów zostaną dostosowane do zajęć lekcyjnych poszczególnych klas i ogłoszone w postaci harmonogramu.
Zgodnie z regulaminem stołówki odliczenie kosztów za niewykorzystane posiłki następuje tylko wtedy, jeśli nieobecność dziecka została zgłoszona w sekretariacie lub do intendenta szkoły w pierwszym dniu nieobecności do godziny 8.15 (osobiście lub telefonicznie 44 724 30 08 lub 790 222 155).

Opłata za posiłki w miesiącu kwietniu 2024 wynosi:

20 obiadów x  5,50 = 110,00 zł
W  miesiącu kwietniu opłatę za posiłki  należy dokonać  do 20-go kwietnia 2024 r.

Nr konta dla uczniów klas I - VIII:  32 1050 1461 1000 0090 3282 7918

Osoby, które mają nieobecności lub nadpłaty w płatnościach za obiady proszę o kontakt z intendentem w celu ustalenia wysokości opłaty osobiście lub telefonicznie (790 222 155)

Brak wpłaty za posiłki spowoduje, że dziecko nie będzie mogło korzystać z  wyżywienia do momentu pokrycia zobowiązań i przedstawienia dowodu wpłaty do intendenta

Wzór do wypełnienia przelewów

obiady dla dziecka:

kwota przelewu:.........................zł
na numer konta: 32 1050 1461 1000 0090 3282 7918
nazwa odbiorcy: Szkołą Podstawowa nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Stolarska 21/27
tytuł przelewu: obiady za miesiąc ..........2023 r.
imię i nazwisko ucznia/dziecka, klasa/ oddział przedszkolny/ klasa 0

Informujemy, że w związku z dużymi zaległościami uczniowie, którzy nie mają zapłacone za obiady nie będą mogli korzystać z posiłków w stołówce szkolnej do czasu uregulowania zaległości!

Harmonogram spożywania obiadu w roku szkolnym 2023/24 dla klas I-VIII sp 8
11.30-11.50
12.35-12.55
13.40-13.55

IVA, VA, VB,
VIA, VIB,
VIIA, VIIB, VIIIA

VA, VB, VIA, VIB, VIIA, VIIB, VIIIA

IV a

IVA,VA, VB, VIA, VIB, VIIA, VIIB, VIIIA

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Nr 1169/2011 w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności, które ze szczególnym uwzględnieniem alergenów, muszą być łatwo dostępne tak, aby rodzic miał świadomość, że w odniesieniu do danej żywności występują kwestie związane z alergiami i nietolerancją pokarmową.
W związku z powyższym przy jadłospisie będzie można znaleźć spis alergenów, a przy każdym daniu numer alergenu jaki zawiera to danie.
Numery alergenów występujących w posiłkach:
1. Zboża zawierające gluten (pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, pszenica kamut).
2. Skorupiaki i produkty pochodne (produkty przygotowane na ich bazie)
3. Jaja i produkty pochodne (produkty przygotowane na ich bazie)
4. Ryby i produkty pochodne (produkty przygotowane na ich bazie)
5. Orzeszki ziemne (arachidowe i produkty przygotowane na ich bazie)
6. Soja i produkty pochodne (produkty przygotowane na ich bazie)
7. Mleko i produkty pochodne (produkty przygotowane na ich bazie)
8. Orzechy (migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzechy pekan, orzechy brazylijskie, orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy oraz produkty przygotowane na ich bazie)
9. Seler i produkty pochodne (produkty przygotowane na ich bazie)
10. Gorczyca i produkty pochodne (produkty przygotowane na ich bazie)
11. Nasiona sezamu i produkty pochodne (produkty przygotowane na ich bazie)
12. Dwutlenek siarki
13. Łubin (produkty przygotowane na ich bazie)
14. Mięczaki (produkty przygotowane na ich bazie)
Do przygotowywania posiłków używane są przyprawy:
bazylia, curry, czosnek, czosnek niedźwiedzi, cynamon, kurkuma, pieprz, ziele angielskie, liść laurowy, majeranek, oregano, zioła prowansalskie, papryka słodka, papryka wędzona, papryka ostra, pieprz ziołowy, tymianek, cukier waniliowy.
Zgodnie z informacjami od producentów mogą one zawierać śladowe ilości: glutenu, mleka, jaj, soi, selera i gorczycy.